DJIDJI PhantomRady a tipyRecenze

DJI Phantom 3 Standard – Recenze

phantom 3 standard logo

Firma DJI dne 5.8.2015 představila novou verzi své vlajkové lodi. Jedná se o DJI Phantom 3 Standard.

Kvadrokoptéra Phantom 3 je první volbou pro mnohé adepty pilotování dronů a v současnosti není moc alternativ, které by ve stejné cenové relaci nabízely stejnou kvalitu.

s4bg-5f1706294b9be11f752b7e72802e6717

DJI se zaměřila na zákazníky, uvažující o koupi svého prvního dronu.

Frank Wang, zakladatel a generální ředitel DJI, shrnul vlastnosti nového modelu do jedné věty: „S Phantomem 3 Standard je snadné vzlétnout a pořizovat skvělé fotografie i videa.“

Ovladač

s5_remote-7f77dbbbda3c116d2917dbcaf2bf19a1Phantom se připojí k aplikaci DJI GO přes WiFi a má 2.7K videokameru. – Na rozdíl od verzí Professional a Advanced, kde se telefon propojí s ovladačem kabelem.

Model Standard je vybavený funkcí „automatického letového asistenta“, který poskytne nováčkům za ovladačem potřebnou jistotu. Kdykoliv dron ztratí kontakt s ovladačem (nebo na jednoduchý pokyn pilota), okamžitě se vrátí na souřadnice bodu, odkud odstartoval. Taktéž po startu automaticky zaujme stabilní polohu a vyčkává dalších pokynů.

Dron si sám dokáže spočítat maximální dobu, po kterou je schopen dalšího letu a ve chvíli kdy mu obrazně řečeno začne téct do bot, opět zvolí návrat.

Kamera

Phantom 3 Standard disponuje 2.7K UltraHD kamerou s rozlišením 12 megapixelů (tato kombinace mimochodem překonává i verzi Advanced). To vše je namontováno na 3-osém gimbalu.

Unikátní mobilní Aplikace DJI GO

s8bg-9c52f13c2fc0f3a1078fbc1d199214df

Fotografie a videozáznamy s pouhým dotykem díky mobilní aplikaci, která promění váš přístroj na ovladač kamery, let z kokpitu a další. S aplikací DJI GO se budete cítit, jako by byla kamera přímo ve vašich rukou, což vám umožní vidět živé zobrazení toho, co Phantom právě “vidí”. Aplikace zkrátka nabídne mnoho a mnoho neobyčejných funkcí.

Jimiž jsou například:

  • Automatická video editace, která vám pomůže vytvořit nový film v sekundách
  • Uživatelsky přívětivé rozhraní pro ovládání nastavení fotoaparátu a letu jako takového
  • Živá mapa a radar, který sleduje váš Phantom 3 Standard
  • Letová telemetrie včetně aktuální rychlosti, nadmořské výšky a vzdálenosti
  • Letové protokoly pro záznam a zapamatování Vašich nejlepších letových okamžiků

Více létání, více zábavy

flying-a702a6f7d58fca54db37187e6e21d660

Létejte po dobu až 25 minut na jedno nabití. Inteligentní DJI baterie vám přesně řekne, jak dlouho můžete pokračovat v letu. Založené je to na tom, v jaké jste nadmořské výšce a jak jste daleko. Šikovný algorytmus si sám vypočítá, kdy je čas na návrat kvadrokoptéry na místo vzletu.

Nabíjení je rychlé a snadné, světelné LED indikátory vám ukáží aktuální stav nabití a hladinu výkonu. Ochranné plastové pouzdro pomáhá zabránit poškození a obsahuje inteligentní senzory, které mimo jiné také prodlužují životnost baterie.

Na závěr

Pokud uvažujete o pořízení svého prvního dronu, Phantom 3 ve verzi Standard je model, o kterém určitě zauvažujte. A jeho cena? 799$

Maximální rychlost tohoto stroje o hmotnosti 1216 g je 16 m/s a ve vzduchu vydrží 25 minut.

Výhody: Dron DJI Phantom 3 Standard je připraven k letu téměř po rozbalení krabice. Je snadné se naučit létat a jeho GPS funguje velice dobře. Fotoaparát je slušný a integrované funkce pro iPhone jsou úžasné. Používá Wi-Fi zesilovač pro vysílání živého FPV (pohledu první osoby) do smartphonu, zatímco ve stejnou dobu za letu zobrazuje metriky jako např. rychlost, nadmořská výška a vzdálenost. Pokud omylem odletíte mimo dosah řídícího signálu, Phantom se pomocí GPS satelitů dokáže sám vrátit na místo vzletu.
Nevýhody: Pokyny pro nováčky v manuálu jsou nedostatečné a do jisté míry neúplné.

ČTĚTE TAKÉ: Otázky a odpovědi k modelu DJI Phantom 3 Standard

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button