ČlánkyDJIDJI MavicRady a tipy
Trendy!

DJI Mavic Pro: TOP 15 otázek a odpovědí (FAQ)

MÁTE DOTAZ OHLEDNĚ DRONU DJI MAVIC PRO?

Chodí nám spoustu otázek ohledně dronu DJI Mavic Pro a je to upřímně více, než jsme schopni zvládnout, takže místo toho, abychom jednotlivě odpovídali na každou otázku, rozhodli jsme se sepsat článek s nejčastěji kladenými otázkami. Některé odpovědi budou krátké, některé delší a některé budou dokonce obsahovat odkazy na jiné články tohoto webu.

Jedná se o “otevřený” článek,  v budoucnu se sem budeme vracet a připisovat další získané informace.

KOLIK STOJÍ MAVIC PRO?

Momentálně se cena dronu Mavic Pro pohybuje kolem 32.000,-. Lze také zakoupit Mavic Pro s příslušenstvím (3x baterie, přepravní batoh, nabíjecí akumulátor pro čtyři baterie, další vrtule, nabíjecí adaptér s autoredukcí a nabíjecí adaptér pro powerbanky). Cena tohoto setu se pohybuje kolem 40.000,-.

Samozřejmě je cenově výhodnější zakoupit celý set, než-li následně dokupovat zbytek zvlášť. Pokud ale nedisponujete finančními prostředky na celý set, vystačíte si i se samotným dronem.


JE PHANTOM 4 LEPŠÍ NEŽ MAVIC PRO?

Ne, tedy alespoň ne podle našeho názoru. Mavic má všechny funkce Phantomu 4 a dokonce i pár funkcí navíc. Na internetu je spoustu zavádějících videí porovnávajících tyto dva drony. Ve většině z nich ale provozovatel zapomíná klepnout na obrazovku aby se obraz zaostřil a díky tomu působí video z Mavicu Pro rozmazaně a nekvalitně. Videa z Mavicu Pro nejsou rozmazaná, ale mohou být o trochu méňe ostré, než-li videa z Phantomu 4.

Zde jsme rozdílům mezi Mavic Pro a Phantom 4 (Pro a Advanced) věnovali celý článek, pokud vás tato problematika opravdu zajímá, můžete si jejich rozdíly přečíst ZDE.


JE MAVIC DOSTATEČNĚ JEDNODUCHÝ PRO ZAČÁTEČNÍKY?

Ano. Mavic Pro byl navržen tak, aby i úplný začátečník zvládl jeho ovládání. Ze všech dronů, které jsme měli možnost testovat, se nám Mavic Pro jevil jako ten nejjednodušší. Je stabilní, ovládací prvky nejsou příliš citlivé a pokud máte pocit, že děláte něco špatně, stačí sundat ruce z ovládacích prvků a dron se zastaví. Mavic má spoustu funkcí jako je GPS a kamery s mimořádnou viditelností, aby se udržel stabilní a ve skutečnosti se o toto ani nemusíte starat, protože Mavic ví jak tyto funkce používat, aniž by jste je museli nastavovat.

Nejdůležitější věc, kterou si zapamatujte je, že musíte kalibrovat kompas. Je to snadný proces, trvající maximálně 20 sekund. Stačí sledovat, co vám radí aplikace.

Další důležitou věcí kterou je potřeba mít na mysli je, že Mavic Pro má „oči“ vpředu. To znamená, že se dokáže vyhnout překážkám, které jsou před ním, nikoliv však překážkám, které jsou za ním popř. ze strany.


EXISTUJÍ NĚJAKÉ KOMUNITY MAVIC PRO, SE KTERÝMI SE MOHU SPOJIT?

Zatím nevíme o žádné české komunitě, která by se věnovala pouze Mavicovi. Pokud ale ovládáte angličtinu, můžete se připojit k facebookové skupině Mavic Pro. Čítá již tisíce nadšenců, sdílejících své pocity z létání, nápady, připomínky a také fotografie či videa pořízená tímto dronem.


MÁ KDYT NA FOTOAPARÁTU VLIV NA KVALITU ZÁBĚRŮ?

Ano. Plastová kopule (kryt fotoaparátu) přidává videím a fotografiím více oslnění. Při pokusu o profesionální fotografie či videa se nepoužívá. Kryt fotoaparátu může být sundán a opětovně nandán za zlomek sekundy. Pokud víte, že dron nebude čelit nebezpečí, dešti či extrémním větrným podmínkám lze tento kryt sundat. Záleží však pouze na vašem uvážení.


JAK DLOUHO VYDRŽÍ MAVIC PRO VE VZDUCHU?

Udávaný čas je 27 minut (v nejlepších podmínkach, pár metrů nad mořem). Doba letu v běžných podmínkách je mezi 19 – 25 minutami. Záleží na tom, na jakém místě létáte a jakou musí dron ve vzduchu vynaložit sílu ke stabilnímu letu.


S JAKÝM ZAŘÍZENÍM LZE MAVIC PRO SPÁROVAT?

S jakýmkoliv zařízení (iOS nebo Android), které je dostatečně výkonné na spuštění aplikace DJI GO a má kabel micro USB či Lightning.

Pro nejlepší výkon použijte nejrychlejší smartphony iOS nebo android, které jsou k dispozici.
Pro zařízením s USB typu C, lze zakoupit od přímo od DJI adaptér.


CO JSOU TO ND FILTRY, DAJÍ SE POUŽÍT I NA MAVIC PRO?

ND filtry slouží ke snížení množství snímaného světla. Díky tomu jsou výsledná videa mnohem plynulejší. ND filtry také mohou snižovat účinky vibrací nazývané „jello efekt“. Na trhu jsou ND filtry vyrobené pro Mavic Pro, lze je tedy používat. V budoucnu zvažuje DJI výrobu vlastních filtrů. Více o ND filtrech naleznete v našem článku: ZDE.


LZE S MAVICEM PRO LÉTAT I V SILNĚJŠÍM VĚTRU?

Ano. Mavic Pro dokáže zdolávat silný vítr stejně jako Phantom 4. Testovací video najdete v tomto článku: ZDE.


PO JAK DLOUHÉ DOBĚ SE RAMENA MAVICU PRO OPOTŘEBUJÍ NEUSTÁLÝM SKLÁDÁNÍM A ROZKLÁDÁNÍM?

Ramena jsou vyplněna pružinou a působí jako kvalitně provedené. Rozložili a složili jsme je minimálně 200x kvůli testování a zatím jsou stejná jako při prvním rozložení. Podle DJI by měli vydržet až 5000x složení a rozložení. S největší pravděpodobností bude potřeba dříve vyměnit baterii než, že se vám opotřebují ramena.


POKUD SE NECHÁM MAVICEM SLEDOVAT NAPŘ. PŘI SPORTU, JAKÝM ZPŮSOBEM MÁM NOSIT OVLADAČ?

Nejjednodušší co můžete udělat, je nechat dálkový ovladač doma, v autě atp. Použijte smartphone, připojte se k dronu přes WiFi a pak jednoduše strčte smartphone do kapsy.


JAK FUNGUJE REŽIM WIFI?

Režim WiFi funguje tak, že dron vysílá WiFi hotspot, ke kterému se telefonem připojíte. To znamená, že k ovládání Mavica Pro pomocí telefonu nepotřebujete internet. Dosah WiFi je cca 73 metrů.

Pro využití veškerých dovedností a funkcí Mavica Pro však doporučujeme používat ovladač.


MOHU POUŽÍVAT MAVIC PRO S IPADEM, ČI JINÝM TABLETEM?

Ano i ne. Můžete použít tablet s aplikací DJI GO, tablet ale nepřiděláte k ovladači. Mavic Pro má být maximálně skladný a přenosný, to platí i pro jeho ovladač, proto na něm nenajdeme konzoli k přidělání tabletu. Pokud tablet chcete používat, můžete létat s dronem bez ovladače za pomocí režimu WiFi. Popřípadě tablet připojit k ovladači přes dlouhý USB kabel a následně tablet odložit na stativ či jiný stojan / stolek.


MÁ MAVIC PRO PLYNULÁ VIDEA?

Samozřejmě! Mavic Pro má na zadní straně otočné kolečko, které funguje totožně jako u Phantomu 4. Existuje několik možností, jakými lze kameru nastavit přesně dle Vašeho přání. Chcete-li získat co nejplynulejší záběr, můžete přejít na pokročilá nastavení gimbalu. Lze nastavit expozici náklonu, umožnit sklon směrem nahoru a nastavit kloubové křivky.


MŮŽE BÝT MAVIC PRO AKTUALIZOVÁN PROSTŘEDNICTVÍM SOFTWARU?

Ano. Ve skutečnosti je aktualizace jednoduší, než u Phantomu 4. Stačí zapnout zařízení Mavic Pro, k ovladači připojit svůj smartphone a přejít na domovsou stránku aplikace DJI GO. Pokud je přístupná aktualizace, zobrazí se v horní části obrazovky informace.

Stačí jen klepnout na stahování a následně na instalování. Mavic Pro i ovladač se zaktualizují. (Během aktualizace se může Mavic Pro popř. ovladač několikrát restartovat. Nebojte je to v pořádku a naprosto normální.)

Jinými slovy lze Mavic Pro či ovladač aktualizovat bezdrátově, kdykoliv je k dispozici aktualizace.


Toto jsou nejčastěji pokladáné otázky k dronu Mavic Pro. Pokud jste zde nenalezli odpověď na nějakou Vaši otázku, zanechte nám ji v komentáři. Pokusíme se Vám na ní odpovědět popř. ji přidáme do článku pro další čtenáře.

Tagy

Související články

omentářů

 1. Dobrý den, potřebuji poradit jak vzlétnout s dji mavic pro bez telefonu?
  Jelikož mi na ovladači furt lítá check app a zadní kontrolka červeně a oranžově.
  Poprosím o radu dji je nový.
  Děkuji za info hezký zbytek týdne.
  S pozdravem Michal Hrabě.

 2. Dobrý den,
  jakým způsobem se spáruje DJI Mavic Pro s DJI Goggles ?
  Prosím o podrobný popis.
  Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Close
Close

Máte zapnutý AdBlock :-(

Vážený návštěvníku, tyto stránky nejsou výdělečně činné a zobrazují reklamy, které jsou jedinným příjmém tohoto magazínu. Aby jsi mohl pokračovat na stránky, je nutné vypnout AdBlock.