ČlánkyRady a tipy

TOP 5 aplikací, které z vás udělají lepšího pilota


Hledáte nástroje, které vám pomohou lépe pilotovat váš nový dron? Naštěstí pro vás existují desítky aplikací pro nové i staré piloty, které vám pomohou pilotovat a řídit váš letecký čas.

1. Hover

K dispozici na: iOS

Cena: Zdarma

Hover je jedna z nejužitečnějsích iOS aplikací na trhu především kvůli tomu, jak informativní je pro začínající piloty.

Hover přichází s mapou mezinárodních zón, takže budete vědět, kde smíte létat a kde ne. Navíc je aplikace detailně orientována na povětrnostní podmínky během letu (pro aktuální meteorologické podmínky můžete také samozřejmě využít aplikace od místních meteorologických stanic).

Aplikace také nabízí zpravodajské zdroje z dronového průmyslu a dalších letových logů nadšenců.

2. Autopilot

K dispozici na: Android a iOS

Cena: 899 Kč

Autopilot je snadno použitelná aplikace, která je speciálně navržena pro snadné použití a jednoduchost nastavení. K dispozici je také naprogramovaný letový trenér, který vám pomůže naučit se funkce, které jsou součástí a vybudovat řadu různých letových plánů pro váš dron.

Aplikace také obsahuje připojení Apple Watch, které je skvělé pro fanoušky Apple. Aplikace však může poskytnout řadu technických programů, které přicházejí z vestavěných pilotních funkcí od specifických dronů (např. DJI).

Generální ředitel společnosti Auto Flight Logic – Jim McAndrew poznamenává:

Autopilot je o tom, že zachycuje hladké, dokonale zarámované a vizuálně úžasné snímky.Autopilot umožňuje Autonomní a poloautonomní letové režimy, provést sekvence řízení letu a kamery, které by byly příliš těžké nebo nemožné provést ručně.

Naše aplikace je navržena tak, aby sloužila jako uživatelský letový ovladač, který byl účelově vybudován s hladkým a bezpečným autonomním řízením letu jako svou hlavní funkcí. Použitím vlastního ovladače letu nabízí Autopilot jedinečnou funkcionalitu, kterou nelze nalézt v jiných aplikacích.

3. UAV Forecast

K dispozici na: iOS a Android

Cena: Zdarma

UAV Forecast je zjednodušená aplikace, která vám pomůže zkontrolovat počasí před letema ujistít se, že máte jasné nebe pro létání. Aplikace vám poskytne úplný rozklad oblačnosti, deště a místních teplot, abyste se ujistili, že pilotujete svůj dron během počasí, které neohrozí bezpečnost dronu nebo vás samotné. Navíc obsahuje také hodinové předpovědi pro denní nebo týdenní výhledy, které vám pomohou naplánovat příští let.

Kromě toho má aplikace pokročilou funkci, která sleduje KP index vašeho dronu, který vám pomůže komunikovat se svým rádiovým řídicím signálem, GPS a elektronikou interiéru. Tato funkce je však nutná pouze pro osoby létající ve vyšších nadmořských výškách v důsledku geomagnetických interferencí.

4. DJI+ Discover

K dispozici na: iOS a Android

Cena: Zdarma

Ať už jste nováček v oblasti dronů, nebo pokud chcete jednoduše potkat více lidí, jako jste vy, rozhodně si budete chtít stáhnout DJI+ Discover. Tato aplikace dává pilotům možnost se vzájemně propojit. Aplikace také poskytuje prostor, kde lidé mohou hledat nebo inzerovat své služby v oblasti dronů. S využitím této bezplatné aplikace mohou fanoušci podobného ducha chatovat, sdílet tipy a setkat se osobně.

Když otevřete tuto aplikaci, uvidíte mapu vaší oblasti s piny, které znamenají další uživatele aplikace.

5. Flightradar24

K dispozici na: iOS a Android

Cena: Zdarma

Skvělá aplikace pro sledování letů. Flightradar24 funguje globálně a poskytuje v reálném čase informace o tisících letadel, které se nacházejí téměř v kdekoliv na světě. Většina lidí tuto aplikaci používá, aby zkontrolovala, zda v okolí nelétají vrtulníky nebo letadla. Letadla by měli zůstat nad minimální povolenou výškou nadmořské výšky (300 metrů), tedy pokud zrovna nevzlétají nebo nepřistávají.

Tato pravidla však nejsou vždy respektována, což činí Flightradar24 velmi užitečným nástrojem. Může vás informovat, jestli v oblasti vašeho letu v nízkých nadmořských výškách nejsou nějaká letadla. Tímto způsobem můžete počkat, dokud nebude bezpečné vzlétnout nebo jednoduše létat v nižší nadmořské výšce až do správného okamžiku. Žádný pilot bez dronu by neměl vzlétnout, než si  nejprve nezkontroluje oblohu na Flightradar24.

Doufáme, že vám tento článek pomohl nalézt ty nejlepší aplikace pro pilotování dronu.

Ale nezapomeňte, praxe je je nejdůležitější! Tak hurá do vzduchu.

Jaká aplikace Vás zaujala nejvíce?

Související články

omentářů

      1. Zdravim jen se chci zeptat nemate link na tu aplikace o ktere pisete vyse?Myslim toho autopilota, nejak se mi to nedari sehnat.diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button