Domů / Články / DJI Mavic Pro: 10 kroků pro první let

DJI Mavic Pro: 10 kroků pro první let

Ovládání a použití Mavic Pro je jednoduché, tedy obzvláště pro ty, co již nějaký dron v ruce měli. Mavic Pro je v porovnání se všemi ostatními drony jedním z nejjednoduších dronů, které můžete na dnešním trhu najít, i přesto bude ale začátečník potřebovat trochu cviku a učení, než z něj dostane to nejlepší.

Tento článek je průvodcem „rychlého startu“, vytvořený na základě zkušeností s Mavic Pro a ostatními drony, které jsme v minulosti používali.

KROK 1: KRABICE

Otevřete krabici a ujistěte se, že nic nechybí a nic není poškozené. Pokud je vše v pořádku, můžete opatrně sundat krytku gimbalu (krytka zajišťující ochranu kamery), aby se po zapnutí mohl volně hýbat.

KROK 2: NABÍJENÍ

Nabijte baterii Mavic Pro i ovladač.

Baterii stačí připojit k napájecímu zdroji, začne se nabíjet automaticky. Když je baterie nabitá, kontrolky na baterii zhasnout. Chcete-li nabít ovladač, zapojte kabel (Micro USB) do levé strany ovladače a druhý konec do napájecího zdroje. Lze zároveň nabít i svůj smartphone pomocí extra USB portu na napájení.

KROK 3: PŘIPOJENÍ

Připojte telefon k ovladači.

V balení by měl být k dispozici kabel micro USB pro Android a kabel lightning pro iOS. Kabel, který potřebujete, zapojte do ovladače a připojte smartphone. Pro optimální přizpůsobení je lepší vyjmout telefon z pouzdra.

KROK 4: APLIKACE DJI GO

Nainstalujte a spusťte aplikaci DJI GO.

Existuje několik způsobů jak aplikaci získat. Nejjednodušší je jít do obchodu Google Play popř. App Store a vyhledat „DJI GO“. Jakmile aplikaci stáhnete, otevřete jí a vytvořte si účet DJI.

KROK 5: FIRMWARE MAVIC PRO

Stáhněte a nainstalujte nejnovější firmware pro Mavic Pro (pouze v případě potřeby).

Chcete-li firmware Mavic pro a ovladač aktualizovat, ujištěte se, že je telefon k ovladači připojen pomocí kabelu a má kvalitní připojení k internetu. Zapnětě Mavic Pro a ovladač – obě zařízení zapnete krátkým stisknutím tlačítka pro zapnutí a následným podržením tlačítka pro zapnutí.

Úspěšné zapnutí poznáte díky rozsvícení světelné signalizace na Mavic Pro a zvukové signalizace ovladače. Po několika sekundách by jste měli v aplikaci DJI GO vidět obrázek Mavic Pro. Pokud nemáte nejnovější aktualizaci, zobrazí se v horní části obrázovky modré upozornění s nejnovější verzí firmware. Pokud aktualizaci nevidíte ale víte, že Mavic Pro nemá nejnovější firmware, restartujte aplikaci.

Jakmile se aktualizace objeví, stiskněte stahování a po dokončení stahování aktualizaci nainstalujte.

UPOZORNĚNÍ: BĚHEM INSTALACE AKTUALIZACE NEVYPÍNEJTE MAVIC PRO, TELEFON ANI OVLADAČ.

Mavic Pro i ovladač se mohou běhěm aktualizace několikrát restartovat. Je to naprosto normální a v pořádku. Poté, co je vše hotovo, vám aplikace oznámí : „Aktualizace byla úspěšná.“. V tomto okanžiku můžete vše vypnout, popř. pokračovat v seznamování či letání.

KROK 6: VRTULE

V krabici naleznete dva druhy vrtulí.

Vrtule, které na sobě mají bílý kroužek a vrtule, které ho nemají. Když se podívate na Mavic Pro tak zjistíte, že na dvou motorech se nacházejí bílé značky. Vrtule s bílým kroužkem upevněte k základně s bílými značkami. (Tyto bílé kroužky znamenají, že se motor / vrtule otáčí proti směru hodinových ručiček.) Namontování vrtulí prověďtě zatlačením vrtule na základnu a otočením ve směru zajištění, dokud nebude zabezpečená ve vyhrazené poloze. Vrtule bez označení připevněte stejným způsobem k základně bez označení.

KROK 7: KALIBRACE

Příprava na vzlet – kalibrace kompasu.

Kompas zařízení, které informuje dron o tom, kam směřuje, je doporučeno ho kalibrovat pokáždé, když se přesuneme na nové místo. Pokud potřebuje kompas kalibrovat, měla by vás na to upozornit aplikace DJI GO, je ale lepší se na to nespoléhat a kalibrovat ho častěji, aby jste létali co nejbezpěčněji.

Před kalibrací kompasu se ujištěte, že je Mavic Pro rozložen. (Složená ramena s motory mohou způsobovat rušení a kalibrace by nemusela být úspěšná). Zapněte Mavic Pro a ovladač, připojte telefon, spusťte aplikaci a klepněte na modré tlačítko fotoaparátu. Měli byste na obrazovce vidět živý náhled videa.

Zde najdete všechna nastavení pro Mavic Pro a ovládání fotoaparátu. Klepněte na barevné pole v horní části obrazovky, dostanete se tak na aktuální stav dronu. V tomto okamžiku by Vás měla aplikace požádat, abyste Mavic pro otočili o 360 stupňů vodorovně a světlo na zadní části Mavicu Pro by se mělo změnit na žluté.

Jakmile Mavic Pro otočíte vodorovně o 360 stupňů, světlo se změní na zelené a aplikace vás požádá, abyste udělali totéž ve svislé poloze. Pokud nechcete ke kalibraci používat aplikaci, lze ji také provést pouze stisknutím spínače sportovního režimu nahoru a dolů (3krát až 5krát) a kalibrační sekvence se spustí. Níže ve videu můžete vidět rychlejší způsob kalibrace.

KROK 8: PRVNÍ VZLET

Začínáme létat.

Pro první let je nejvhodnější létat venku a ujistit se, že kolem sebe máte minimálně 3 metry místa ve všech směrech. Měli byste také počkat, než si Mavic Pro zřídí domovský bod/ home point (místo, kde bude Mavic pro přistávat, pokud mu dáte příkaz – vrátit domů, popř. pokud bude mít příliš slabou baterii nebo ztratí signál).

Chcete-li zkontrolovat domovský bod, stačí se podívat na mapu v aplikaci. Pokud uvidíte, že se zelený symbol H (home point) nachází na stejném místě jako modrá tečka (vy) a červená šipka (dron), pak jste připraveni na vzlet!

Pro vzlet pomocí aplikace klepněte na tlačítko vzletu a posuňte prstem. Pro vzlet pomocí ovladače zatlačte obě řídící páčky do jejich dolních levých poloh dokud motory nezačnou pracovat.

Jakmile dostanete Mavic Pro do vzduchu, bude se vznášet cca 5 metrů nad zemí a čekat na další pokyny.

V tomto okamžiku můžete začít Mavic Pro ovládat. Na levé pačce posunutím nahoru či dolů bude Mavic pro létat nahoru a dolů. Posunutím levé páčky do leva či doprava se Mavic pro otočí vybraným směrem. Na pravé páčce posunutím nahoru či dolů bude Mavic Pro létat dopředu či dozadu. Zatlačením pravé páčky do leva či do prava poletí Mavic Pro vybraným směrem.

Pro přistání leťte na vybrané místo a posunutím levé páčky leťte dolů. Mavic Pro se sám zastaví nad zemí a pomocí aplikace se Vás zeptá zda chcete přistát. Pokud posunete prst v aplikaci, přistane.

Aby jste získali jasnější představu o ovládání Mavic Pro, shlédněte toto video:

KROK 9: FOTOAPARÁT

Začínáme používat fotoaparát.

Pokud si otevřete aplikaci, na pravé straně obrazovky naleznete červené a bílé tlačítko. Červené pro nahrávání videí a bílé pro pořizování fotografií. Níže pod těmito tlačítky naleznete tlačítko pro nastavení fotoaparátu. Chcete- li fotoaparát zaostřit, klepněte na obrazovce na místo, které má být ostré. (Stejně jako při používání fotoaparátu u smartphonu).

Pokud nevíte, na jaký bod zaostřit, klepněte na to, co je na obrazovce nejvzdálenější (hora v dálce aj.). Chcete-li sklopit kameru nahoru či dolů, na zadní straně ovladače naleznete kolečko pro ovládání gimbalu.

SD karta pro ukládání videí a fotografií je již součástí balení. Poslední věcí, kterou by jste při používání měli vědět je, že plastová krytka na kameře slouží pouze k bezpečnosti při přepravě. Před vzletem a fotografováním ji nezapomeňte sundat, může negativně ovlivnit kvalitu záznamu.

KROK 10: ZÁVĚR

Bavte se, prozkoumávejte, ale buďte opatrní.

Psali jsme pouze o základních informacích, které potřebujete vedět před a během letu. Samozřejmě je toho mnohem více. Existuje několik způsobů, jak nastavit fotoaparát a samotné letání. Je zde i mnoho letových režimů, které můžete vyzkoušet.

Důležité je postupovat pomalu.

Nejčastějším důvodem havárií není chyba dronu, ale netrpělivost a neznalost provozovatele. Máte spoustu času, abyste prozkoumali vlastnosti Mavic Pro. Proto se prvních pár letů zaměřte na chování samotného dronu a jeho vlastností v různých podmínkách.

Nové věci zkoušejte postupně.

PŘEČTĚTE SI NÁŠ ČLÁNEK O DJI MAVIC

PŘEČÍST

Mohlo by vás zajímat

DJI Mavic Pro vs Phantom 4 Pro: Jaké jsou hlavní rozdíly? Máme odpověď!

Dnes jsme si pro vás přípravili asi nejprobíranější téma za poslední dobu. Pokusíme se vám …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *