ČlánkyDJIRady a tipy

TOP 5 dronů, s nejdelší dobou letu

Drony se staly již nepostradatelnou součástí našich životů, ať už jde o natáčení, zeměměřičství, dodávky a další průmyslová odvětví. S nejnovějšími aktualizacemi a funkcemi implementovanými každý rok, jsou drony stále více žádané jak pro rekreační uživatele, tak pro profesionály. Abyste však ze své investice do dronu dostali maximum, váš miláček by měl být schopen zůstat ve vzduchu co nejdéle.

Doba letu dronu je významným faktorem, který je třeba vzít v úvahu při nákupu nového dronu. Ovlivňuje všechny aspekty výkonu vašeho dronu, včetně plánování trasy, typů misí atd.

Podívejme se na více než 5 nejlepších komerčních a spotřebitelských dronů s nejdelší dobou letu.


FAKTORY, KTERÉ OVLIVŇUJÍ DOBU LETU DRONU

Dobu letu vašeho dronu může ovlivnit několik různých faktorů. Pro vaše pohodlí jsme vám je vypsali.

Kapacita baterie a rychlost vybíjení

Stejně jako u kteréhokoli jiného zařízení napájeného z baterie, lze u každého dronu s větší kapacitou baterie očekávat delší dobu letu. Mějte však na paměti, že drony, které jsou doslova nabité technologiemi a chytrými asistenty, budou mít pochopitelně větší rychlost vybíjení.

Velikost a váha dronu

Čím těžší dron, tím silnější motory budete potřebovat. Tím pádem bude spotřeba energie větší. Důležitým pravidlem je, že byste měli vyvážit využití baterie a hmotnost zařízení, abyste získali co nejdelší možnou dobu letu. Většinu uživatelů dronů přitahuje technologie baterie LiPo, kvůli jejím lehkým vlastnostem.

Typ motorů

Výkonnější motory vám ve většíně případů poskytnou výhodu. Za kratší dobu můžete ve vzduchu prozkoumat mnohem větší oblast. Pokud však prahnete po delší době letu, měli byste sáhnout spíše po méně výkonných motorech. Sice obětujete rychlost a pokrytí oblasti, méně výkonný motor však prodlouží váš letový čas.

Vnější faktory

V neposlední řadě berte na vědomí, že doba letu může být ovlivněna dalšími vnějšími faktory, jako je například počasí. Díky příznivému bezvětrnému počasí bude let pochopitelně o něco plynulejší a delší. Během chladného období naopak baterie obvykle nebudou fungovat správně. Zkušenosti však hrajou také významnou roli. Profesionální piloti získají díky svým zkušenostem, ohledně spotřeby energie, mnohem delší letové časy, než nováčci.


DRONY S NEJDELŠÍ DOBOU LETU

Běžný dron vydrží v průměru ve vzduchu asi 10 minut. Nejlepší spotřební výrobky s nejdelšími doby letu mohou vydržet až 30 minut a jsou obvykle vybaveny slušnými kamerami, protisrážkovými funkcemi a dalšími užitečnými asistenty.


DJI Mavic 2 Pro (31 minut)

Výrobce DJI je známý jako jeden z nejlepších výrobců dronů pro spotřebitele. Jedním z jejich produktů je DJI Mavic 2 Pro. I přes to, že je Mavic 2 Pro doslova nabitý chytrými funkcemi, vydrží ve vzduchu úctyhodných 31 minut.

Díky 20 MPx fotoaparátu, který dokáže nahrávat až 4K, je Mavic 2 Pro skvělý pro filmování a letecké snímkování. Jeho všesměrové senzory jsou také užitečné například pro stavební projekty. Co dělá tento produkt oblíbeným pro tvůrce, je jeho kompaktnost. Maximální rychlost 72 km/h ve sportovním režimu.

ZJISTIT CENU


Potensic Dreamer 4K (30 minut)

Pro piloty, kteří právě začínají s drony, může být Potensic Dreamer 4K zajímavou volbou. Je konstrukčně velice podobný dronům Phantom od DJI, díky čemuž vypadá a působí o něco prémiověji. Má také 4K kameru, která však umožňuje pouze fotografovat, ne však nahrávat video.

To, co Potensic Dreamer 4K postrádá v nahrávacím segmentu, kompenzuje skvělou životností baterie a snadnou navigací. Jeho citlivé ovládání a slušná výdrž baterie mu dodávají maximální dobu letu 30 minut.

ZJISTIT CENU


DJI Mini 2 (31 minut)

Cenovou alternativou pro začátečníky oproti Potensic Dreamer 4K je dron DJI Mini 2. Toto zařízení umožňuje nahrávání videa v rozlišení 4K při jednoduchém ovládacím systému a kompaktní sestavě. Takže pokud chcete být schopni zachytit a zaznamenat video a fotografie ve 4K rozlišení, Mini 2 je lepší, ale o něco dražší volba.

Jednou z jeho funkcí vhodných pro začátečníky je režim QuickShot, který pomáhá nejen začátečníkům pořídit fascinující, automaticky zpracované video. Jeho stabilizační vlastnosti odolávají větru až 28 km/h, a to i v nadmořské výšce až 4 000 metrů.

Piloti milují přenos videa pomocí technologie OcuSync 2.0, s podporou přenosu HD videa na vzdálenost až neuvěřitelných 10 km.

ZJISTIT CENU


DJI Mavic Air 2 (34 minut)

Pro většinu lidí se stává Mavic 2 Pro díky jeho ceně, nedostupným dronem. Pokud však potřebujete delší výdrž baterie, aniž byste museli obětovat kvalitu a funkce, je DJI Mavic Air 2 dobrou volbou. Má inzerovanou maximální dobu letu skvělých 34 minut.

Mavic 2 Pro a Mavic Air 2 jsou si výkonově docela podobni. Díky nejnovějším technologiím a lepšímu rozpočtu energie, vydrží Mavic Air 2 ve vzduchu o něco déle, než jeho kolega Mavic 2 Pro. Pro uživatele s omezeným rozpočtem, se Air 2 stává slušnou a levnější alternativou k Mavic 2 Pro. Za zmínku stojí i jeho nejvyšší udáváná rychlost, dostává se na úctyhodné číslo 42,5 mph.

ZJISTIT CENU


DJI Air 2S (31 minut)

DJI Air 2S je považován za velmi zdařilý produkt s vyváženými funkcemi a pěknou dobou letu. Ať už se věnujete filmu, geodetům, stavebnictví nebo jinému průmyslu, s tímto produktem můžete získat vše, co k tomu budete potřebovat.

Díky jeho vynikající kameře, můžete natáčet 5,4K videa s rychlostí 30 snímků za sekundu. K dispozici je také funkce zoomu, která umožňuje až dvojnásobné přiblížení, díky tomu budete mnohem flexibilnější. Piloti si mohou také vychutnat výjimečné úhly snímání bez velké námahy pomocí funkce MasterShots. S 31 minutovým letovým časem se může Air 2S s přehledem srovnávat s ostatními špičkovými spotřebitelskými drony.

ZJISTIT CENU


ENTERPRISE DRONY S JEŠTĚ DELŠÍ DOBOU LETU

Většina dronů pro spotřebitele jsou dostačující pro běžné hobby projekty. Dokoupení baterií navíc je standardním způsobem pro řešení delšího letového času. Takové řešení však není optimální v mnoha situacích. Pokud totiž potřebujete delší, nepřerušovaný čas letu, je nejlepší zvážit získání enterprise dronu, který vám poskytne přesně takový čas ve vzduchu, jaký budete potřebovat, bez omezování výměny baterie.


DJI Matrice 300 RTK (55 minut)

DJI je známá svými spotřebitelskými drony bohatými na funkce, jako jsou produktové řady Mavic a Air. Nabízejí však také dobrý výběr vysoce kvalitních průmyslových dronů, jako je například DJI Matrice 300 RTK. Tento dron má maximální dobu letu neuvěřitelných 55 minut.

S dobou letu Matrice 300 RTK je dokonale navržen tak, aby fungoval jako veřejný bezpečnostní, kontrolní a stavební dron. Toto zařízení je také nabito pokročilými antikolízními technologiemi a mnoha dalšími senzory. Pro uživatele, kteří potřebují ze svých dronů trochu větší užitek, je Matrice 300 RTK dobrým výchozím bodem pro vyzkoušení průmyslových, profesionálních produktů.

ZJISTIT CENU


senseFly eBeeX (90 minut)

eBeeX je aktualizací klasického senseFly eBee, který již nabízel působivý 50 minutový letový čas. Díky efektivnějším vlastnostem aerodynamiky může eBeeX pokrýt plochu až 1 200 akrů za jeden jediný let. Kromě toho disponuje také kamerou s vysokým rozlišením, která je ideální pro efektivní modelování 3D map.

Maximální doba letu eBeeX je neskutečných 90 minut s maximální rychlostí letu 109 km/h. Disponuje také vším, co budete potřebovat, pokud budete dělat letecké průzkumy. Ve skutečnosti mohou tento produkt efektivně využívat i uživatelé bez letových zkušeností s drony.

ZJISTIT CENU


Autel Evo II series (40 minut)

Ačkoli Autel Evo II nemá takový letový čas, v porovnání s drony senseFly, 48 MPx kamera tuto dobu s přehledem vykompenzuje. Je to jedna z nejlepších možností pro lidi, kteří potřebují kompaktní létající kameru pro natáčení. Díky 12 všesměrovému anti-koliznímu systému je tento dron vhodný i pro stavební dozor.

Díky 40 minutovému letu je tento průmyslový dron o něco lepší, než špičkové produkty pro spotřebitele, které jsme vám ukazovali výše. V závislosti na vašem rozpočtu, si můžete vybrat ze tří variací tohoto dronu: 8K, 6K Pro nebo Evo II Dual (oba mají 8K a termální kamery).

ZJISTIT CENU

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button