Domů / Články / Jak natočit dokonalé video dronem? Poradíme vám!

Jak natočit dokonalé video dronem? Poradíme vám!


25.000 – To je počet videoklipů natočených dronem, které nám nabízí známy web airvuz.com.

Téměř všechna videa vysílaná na AirVūz pocházejí od externích přispěvatelů, včetně profesionálních kameramanů, stejně tak jako jednotlivců najatých k natáčení videa z golfových hřišť, nemovitostí, univerzitních kampusů, turistických destinací a podobně. Ale drtivá většina přispěvatelů jsou obyčejní nadšenci, kteří hledají i další způsoby, jak zachytit vzrušení z pilotování. Stejně tak vzrušující jako připevnění kamery k přilbě při sjezdovém lyžování nebo parašutistickém seskoku, může bát možnost podělit se s někým o vaše videa, která jste natočili dronem.

seskok

Připravili jsme pro vás 7 tipů, které jsme sepsali na základě všeobecných recenzí.

Procvičte si pilotování.

Jak nečekané. Nicméně pro skutečně zdařilá videa byste měli být schopni stabilně pilotovat svůj dron bez ohledu na povětrnostní podmínky, různé překážky nebo rychlost. Stabilitou snímků vytvoříte jistou dynamiku, která donutí diváka udržet oči přilepené na vašem videu. Pokud máte snímky hladké, plynulé a bez trhavých defektů, jste na správné cestě. A abychom nezapoměli, vrtule v záběru rozhodně nejsou vítány – dejte si na ně pozor.

Vytvořte si svůj příběh.

Místo hledání příběhu ve videu, které jste právě natočili, popřemýšlejte o příběhu před vzletem a pak tepre začněte natáčet. Vybrali jsme pro vás dokonalý příklad, který zaujme diváka v neuvěřitelné „jízdě“ (tedy zde spíše běhu) jednotlivce, který probíhá městskou krajinou a skočí ze staveb na budovy, z budov do přírody a dále. V kombinaci s neuvěřitelně dokomalým zvukovým doprovodem nabízí video naprosto úchvatnou podívanou. Posuďte sami.

Různá perspektiva.

Než půjdete ven a natočíte své další video, doporučujeme shlédnout několik videí na internetu. Neinspirujte se tím, co ostatní natočili, ale naopak co nenatočili. Existuje nějaký úhel, pod kterém daná věc ještě nebyla natočena? Představte si například natáčení videa osoby, která prochází krajinou. Určitě byste mohli natáčet nad hlavou, ale co třeba natáčet na úrovni očí, ze strany, odspodu a tak dále? Pro nás je skvělým příkladem Base Jumping v Norsku, video od přispěvatele PilotViking. Věříme, že vám po shlédnutí vezme video dech. Tedy především proto, pod jakými úhly bylo natočeno.

Pozor na prvních 3 až 5 sekund.

Bez ohledu na váš cílový předmět natáčení, musíte okamžitě zaujmout pozornost vašeho publika! Zajímavým začátkem může být, že budete diváka neustále odměňovat pomocí záběrů, které jsou tzv. napínavé. Skvělý příklad je video s názvem Drony & Tygři od Davida Etienne Durivaga. Nikdy toho nechají! 🙂

TIP: Video by nemělo být v celé své délce stereotypní. Nechte si nějaké perličky i na konec.

Nepříliš krátké, nepříliš dlouhé.

Fakt je ten, že jsme zatím nenašli tu pravou délku, v rámci našeho všeobecného prohlížení videí. S jistotou můžeme ale říct, že videa, která jsou příliš krátká, jsou doslova neuspokojivá. Naopak videa, která jsou příliš dlouhá, mohou spíše zkoušet trpělivost diváka.

Kde je tedy ten zlatý střed? V závislosti na kvalitě vašeho videa a příběhu doporučujeme, aby vaše videa byla v rozmezí dvou až čtyř minut, nejlépe o délce chytlavé skladby.

Uchovávejte si autenticitu.

Čím hlouběji se dostanete do vytváření svého videa, ať už pro zábavu nebo pro práci, tím více si budete uvědomovat, že se jedná o jakousi uměleckou formu produkce. Lidé sdílejí videa, která jsou nejen relevantní, ale hlavně autentická. Výběr správné hudby a použití titulků (a dalších slov) v celém videu také hrají důležitou roli.

Experimentujte!

Nebojte se experimentovat! Když vás předem nenapadně žádný scénář, prostě jděte ven a natáčejte. Dokonalost sama pochází ze snažení a někdy i ze selhání. Nebojte se vyslechnout si poznámky a kritiku od přátel, členů rodiny, spolupracovníků a dalších lidí ve vašem okolí. Hlavní věcí je přeci zdokonalovat se a bavit se!

A na závěr.

Sdílejte svá videa na ruzných webových serverech, diskutujte o nich a učte se jeden od druhého.

Sdílíte svá videa?

Mohlo by vás zajímat

DJI Mavic Pro: TOP 15 otázek a odpovědí (FAQ)

MÁTE DOTAZ OHLEDNĚ DRONU DJI MAVIC PRO? Chodí nám spoustu otázek ohledně dronu DJI Mavic …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *