ČlánkyDJI
Trendy!

DJI FPV Dron – Co byste měli vědět před koupí

Na internetu se objevuje stále více videí, které ukazují působivé letové manévry při vysokých rychlostech. Drony létají jen pár metrů nad zemí, závodí a sledují horská kola a padáky.

Jednoduše řečeno: FPV létání je skvělé a čím dál více lidí chce být součástí této skvělé zábavy.

DJI FPV Dron se zaměřil na tento rostoucí trh jako žádný jiný model předtím. Proč? Protože umožňuje i úplnému začátečníkovi doslova bezpečně provozovat závodní rychlý FPV dron.

Čtěte dále a dozvíte se o hlavních výhodách a nevýhodách tohoto nového dronu.


SNADNOST POUŽITÍ

Jaké je hlavní tajemství úspěchu tohoto výrobce? Má se jednat o špičkový model se spoustou schopností a zároveň, aby byl zcela uživatelsky přívětivý, ve všech ohledech.

A je to pravda. Dron DJI FPV je vybaven mnoha bezpečnostními prvky. Dron se nepřekvapivě v případě ztráty připojení automaticky vrátí do svého místa vzletu. Díky vestavěnému přijímači GPS a Glonass se můžete spolehnout na bezpečný provoz a jeho navigaci. Má víceúhlý antikolizní systém, který odvádí fantastickou práci.

Dron je vybaven třemi letovými režimy: N, S a M.

V režimu N se dron chová jako každý jiný model DJI: bezpečně se vznáší, letí omezenou rychlostí a senzory udržují dron v bezpečí. V tomto režimu může dron ovládat doslova kdokoli.

S-Mode je hybridní režim. Umožňuje rychlejší let a přitom nedovolí dronu, aby se převrátil. Tento režim je skvělý pro nácvik posledního režimu.

Režim M je to, co si téměř všichni profesionálové zamilují. To, kvůli čemu si tento dron pořídí: dron letí bez pomoci bezpečnostních systémů, může se převrátit a provádět nejbláznivější manévry při velmi vysokých rychlostech.


VELMI RYCHLÝ LET

Klasické drony mohou většinou dosáhnout rychlosti kolem 60 – 70 kilometrů za hodinu. Už to jsou pochopitelně skvělá čísla. FPV a závodní drony však mohou létat ještě mnohem rychleji. Oficiálně DJI FPV tuto rychlost dokonce zdvojnásobuje. Výrobce uvádí maximální rychlost až 140 kilometrů za hodinu. Tedy během testů, které jsme sami provedli, letěl DJI FPV Dron ještě rychleji, než výrobcem udáváná maximální rychlost: 150 kilometrů za hodinu v manuálním režimu.


VLASTNOSTI KAMERY

Dron je vybaven vyměnitelnou 4K kamerou. Jeho ultra širokoúhlý objektiv umožňuje prožít skutečný pocit FPV. Až 60 snímků za sekundu ve 4K umožňuje uživatelům vytvářet superhladké nebo dokonce slow-mo záběry.

Kamera je jednoosá, mechanicky stabilizovaná. Dobře fungující digitální stabilizace obrazu přebírá kontrolu nad dalšími dvěma zbylými osami. A systém odvádí skutečně vynikající práci.

Díky datovému toku 150 mbit/s, jsou záběry velmi detailní


NÁSTROJE

K ovládání DJI FPV Dronu potřebujete především dálkový ovladač. Ovladač nám nenabídne mnoho funkcí, a tak odstavec o něm rovnou vynecháme.

Dále, a to je opravdu důležité, potřebujete brýle. DJI poskytuje uživatelům ty nejlepší FPV brýle, jaké jsme kdy (dodnes) viděli. Nové brýle DJI FPV Goggles V2 mají super nízkou latenci, tedy méně než 28 milisekund. To znamená, že přenášejí záběry z kamery k očím velmi rychle, což je velmi důležité v mnoho rizikových situacích ve vysokých rychlostech.

Skutečnost, že brýle přenášejí signál digitálně, je také vynikající – už žádné blikání a přerušované video. Ostatně, DJI Goggles V2 stojí za svůj vlastní blogový článek, na který se můžete těšit velmi brzy.

V neposlední řadě představil výrobce nový nástroj – DJI Motion Controller.

Je to v zásadě lehký ovladač do jedné ruky, se kterým můžete pohybovat jako s joystickem.ZÁVĚR

Věříme, že další a další výroba superrychlých a výkonných dronů FPV široké (a ne nutně vyškolené) veřejnosti, může vést k závažnějším a závažnějším nehodám.

Někteří začátečníci již s klasickými drony dělají dronům mizernou pověst tím, že neohleduplně způsobili doslova zbytečné nehody, kterým se dalo mnohdy jednoduše předejít. Pravdou však je, že počty lidí, kteří se vážně zranili, je stále minimální a tisk se nezakrývá slávou tím, že informuje o dronech, jako by to byly drobné granáty.

Naopak, pokud jsou začátečníci slušní a začínají v režimu N a pomalu postupují o úrovně výš pomocí režimu S, než konečně začnou létat zcela manuálně, není se čeho bát. Obecně platí, že pokud letíte v široce otevřených prostorech, měli byste být v bezpečí. Ať už jste začátečník, nebo profesionál.

Závěrem lze říci, že DJI FPV dron je jeden z nejbezpečnějších FPV dronů současnosti. Věříme, že pokud budou piloti ohleduplní ke svému okolí, můžeme se těšit na další velké inovace, které nám gigant DJI připraví.

Související články

omentářů

  1. Dobrý den, vlastním dron DJI Fly S2. Do nedávna ovladač anglicky hovořil a při exponování snímků jsem slyšel napodobeninu zvuku závěrky. Najednou oněměl a já nemohu přijít na to, jak zvuk zase obnovit. Poradíte mi, prosím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button