Domů / Články / TOP 5 důvodů, proč si zamilujete DJI Spark

TOP 5 důvodů, proč si zamilujete DJI Spark

Nejmenší dron čínského výrobce nabízí spoustu funkcí a nastavuje nové standardy v cenovém rozpětí nižším než 16 000 Kč.

Pojďme se podívat blíže na 5 nejdůležitějších důvodů, které DJI Sparka dělají jedničkou mezi svými konkurenty.

1) DJI SPARK: HMOTNOST A VELIKOST

Spark je malý. Opravdu velice malý. Jeho rozměry jsou 14,5 x 14,5 x 5,4 cm a váží pouze 304 gramů. To rozbíjí rekord všech ostatních modelů DJI. Zároveň je DJI Spark jedním z nejmenších dronů ve své kategorii na konkurenčním trhu.


2) DJI SPARK: STABILIZACE KAMERY

Pokud se budeme bavit obecně v kategorii levnějších dronů, s klidem můžeme říci, že Gimbal Sparku je oproti jeho konkurentům naprosto fenomenální. Rozmazané snímky jsou minulostí.

Proč tomu tak je? Proč je DJI o pár kroků napřed oproti jeho konkurenci? Někteří výrobci byli až příliš vynalézaví a přikláněli důležitost digitální stabilizaci obrazu. Vhodným příkladem je např. Yuneec Breeze, který je ve stejném cenovém rozpětí.

Nicméně digitální stabilizace obrazu má také dvě velké nevýhody: Jednak je kvalita obrazu výrazně nižší a za druhé, materiál na konci natáčení není příliš stabilní.

DJI Spark používá jediný správný systém pro stabilizaci: Mechanický Gimbal, který stabilizuje fotoaparát na dvou osách. A ačkoliv je stabilizován pouze na dvou osách (např. DJI Mavic Pro má Gimbal tříosý), výsledek je přesto působivý. Hoďme digitální stabilizaci obrazu za hlavu a soustřeďme se na kvalitu, kterou DJI prostě umí.

3) DJI SPARK: LETOVÝ ČAS / BATERIE

Vzhledem k velikosti a kapacitě baterie 1,480 mAh je letový čas malého DJI Sparku pozoruhodný. I tady jsme oproti konkurenci trochu jinde. DJI Spark vydrží ve vzduchu až 16 minut, v závislosti na počasí.

4) DJI SPARK: OVLÁDÁNÍ

Existují tři způsoby, jak lze DJI Spark ovládat:

  • První je klasický, pomocí dálkového ovladače. Tímto způsobem získáte dosah až 2 km. To je více než např. slavný dron Yuneec Typhoon H, který je dvakrát dražší a jeho dosah nepřesáhne 1,6 km.
  • DJI Spark lze také ovládat pouze přes WiFi vašeho smartphonu, kde je dosah značně omezen. Vertikální dosah je asi 50m a ve vodorovném dosahu může být dosaženo až 80m, v závislosti na zarušení okolních WiFi technologií.
  • Třetí způsob, jak ovládat dron, je přes jeho módy přímo v aplikaci.

5) DJI SPARK: OBJEKTIV

V neposlední řadě přicházíme k objektivu. Zatímco ostatní drony stejného cenového rozpětí většinou používají objektivy, vyvolávající efekt rybího oka (obraz tak vypadá kulatě a nepřirozeně), tak DJI používá rovnoběžný fix 25mm objektiv. Rozloučte se s levnou akční kamerou a přivítejte filmy a fotografie, které vás ohromí.

Mohlo by vás zajímat

DJI Mavic Pro: TOP 15 otázek a odpovědí (FAQ)

MÁTE DOTAZ OHLEDNĚ DRONU DJI MAVIC PRO? Chodí nám spoustu otázek ohledně dronu DJI Mavic …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *