ČlánkyNovinky

Použití brýlí DJI Goggles pro sledování flmů a hraní her


Asi nejlepším řešením pro maximalizování zážitku z létání s drony od DJI jsou brýle DJI Goggles. Jak se ale dají využít i jinak? Je rozlišení dostatečné pro sledování filmů? Můžeme je použít i pro hraní her? Je možné je používat déle než několik minut, aniž bychom se cítili špatně nebo nás začala bolet hlava? Odpovědi naleznete v tomto článku.

Používání DJI brýlí na počítači nebo telefonu

Pro připojení DJI Goggles k počítači Mac nebo PC, budeme potřebovat různé adaptéry v závislosti na tom, jaké výstupy na svém počítači máme.

My používáme MacBook Pro 2016, který má pouze porty Type-C USB, potřebovali jsme tedy adaptér USB typu C na HDMI a zárověň redukční kabel HDMI na Micro HDMI. Výrobní verze produktu DJI Goggles by již měla obsahovat redukční kabel HDMI na Micro HDMI s pravoúhlým konektorem.


Propojovací adaptér USB-C na HDMI Můžete zakoupit například zde:

KOUPIT USB-C -> HDMI za 949,-


Propojovací adaptér HDMI na Micro HDMI Můžete zakoupit například zde:

KOUPIT HDMI -> Micro HDMI za 249,-


DJI-Goggles-HDMI-na-USB-C

Nastavení Mac

Pokud propojíme brýle s počítačem Mac, automaticky budou rozpoznány a ihned začnou zrcadlit vše, co je na obrazove počítače. Pokud nechcete funkci zrcadlení používat, přejděte do: Systémové předvolby, Zobrazení, Zarovnání a zrušte zaškrtnutí volby zrcadlení. Tím se vaše DJI Goggles změní na sekundární displej. Ve výchozím nastavení by rozlišení mělo být 1920 x 1080 a obnovovací frekvence by měla být 60 Hz.

Nastavení počítače s Windows

V běžném počítači je nastavení stejně tak jednoduché. Pokud máte trochu novější verzi systému Windows, při připojení brýlí DJI Goggles by zrcadlení mělo začít okamžitě jako u počítače Mac. Pokud chcete zrcadlení vypnout, přejděte do: Nastavení zobrazení a tam pátrejte po frázi “Více displejů”. Je třeba změnit toto nastavení na “Rozšířit tato zobrazení”.

iOS a Android

Pro iOS a Android není potřeba nic jiného, než sehnat ten správný kabel. To však může být poměrně obtížné opět v závislosti na tom, jaké zařízení používáte. Pro iOS je k dispozici redukce Apple Lightning na HDMI, která zahrnuje i port pro nabíjení zařízení během jeho používání (výborné).

Pro zařízení se systémem Android existuje spousta kabelů a adaptérů. Například u zařízení Samsung Galaxy S8 můžete použít stejný adaptér USB Type-C, který jsme použili pro náš MacBook.

Jiné zařízení s Androidem mohou použít pro výstup videa prostřednictvím portu Micro USB. Některé z nich mohou mít dokonce i Micro HDMI port, takže si můžete koupit pouze kabel Micro HDMI.


Propojovací adaptér Apple Lightning na HDMI Můžete zakoupit například zde:

Apple Lightning -> HDMI za 1 490,-


Propojovací adaptér Micro USB na HDMI Můžete zakoupit například zde:

KOUPIT Micro USB -> HDMI za 559,-


Věděli jste, že DJI Goggles mohou přehrávat i zvuk?

Ano, na DJI Goggles které mohou reprodukovat zvuk z vašeho HDMI zdroje, jsou dva malé reproduktory. Zvuk zní sice hrozně, ale je to cool (smích). Zajímavější pro nás však je, že na DJI Goggles je i audio konektor, který můžeme použít k připojení sluchátek.

porty-na-dji-goggle

V systémech iOS a Android by měl výstup zvuku prostřednictvím rozhraní HDMI začít fungovat automaticky, ale pro systémy MacOS a Windows budeme muset toto rozhraní nastavit. Jakmile budete mít brýle připojené, je třeba proklikat se do nastavení výstupu zvuku na vašem počítači. Tam byste měli vidět nové výstupní zařízení. Na našem počítači Mac, se DJI Goggles objeví jako “T749-fHD720”, u vás však může být název jiný.

Použití DJI Goggles na filmy.

Když máme brýle připojeny přes rozhraní HDMI, můžete nastavit několik věcí, které nám umožní prožít ještě větší zážitek ze sledování filmů a videí. Prvním takovým nastavením je jas. Zjistili jsme, že když nastavíme jas na zhruba 90%, vyhneme se tím bolesti očí při intenzivnějších scénách – výbuchy, záblesky apod.

Druhým a ještě důležitějším nastavením je rozlišení videa. Zmenšením rozlišení obrazu můžeme snížit námahu očí, protože se nebudou muset pohybovat tolik, aby viděly vše, co se děje ve videu s větším rozlišením. Na většině VR brýlích se může zdát, že je rozlišení příliš nízké, ale vzhledem k tomu, že nám DJI Goggles nabízí rozlišení 1080p, nemusíme se toho vůbec bát! Video vypadá skutečně dobře.

Jsou dost pohodlné pro dlouhé filmy?

To je těžká otázka, na kterou se dá odpovědět pouze obecně. Každý z nás to může vnímat jinak. Zatím jsme s brýlemi sledovali tři filmy a dokonce čtyři 40 minutové televizní epizody v řadě. Přiznáme se, že po 2 hodinách sledování jsou brýle poněkud těžší, ale neměli jsme pocit, že by nás to nějak výrazné omezilo ve sledování. Jediné, co musíte zkontrolovat před sledováním filmu, je baterie. Životnost jsme samozřejmě otestovali a v režimu HDMI vydržela nejméně 5 hodin aktivního provozu.

DJI Goggles na hraní her

Opravdu nikdy by nás nenapadlo, že jednoho dne budeme používat produkt od DJI k hraní her. Je to ale překvapivě zábavné! Nejsme žádní hardcore hráči, máme však k dispozici počítač vybavený grafickým adaptérem GTX980 a několik her jako Star Wars Battlefront, Project Cars, Metal Gear Solid a několik dalších populárních titulů, takže se pokušení nedalo odolat. Pokud hrajete hry konkurenčně, nedá se říct, že vám DJI Goggles hraní zjednoduší.

Ve skutečnosti je hraní svým způsobem těžší, protože se vaše oči musí více rozhlížet. Prožitek ze hry je ale několikanásobný!

Na závěr

Opravdu není mnoho věcí, na které bychom si mohli při používání brýlí stěžovat.

  1. Zlepšit by se však dal zesilovač pro sluchátka, po několika hodinách poslouchání je hlasitost opravdu mizerná.
  2. Hloubka barvy černých objektů na obraze by mohla být hlubší.

To jsou asi jediné výtky, které jsme zaznamenali (není to samozřejmě nic, co by nám bránilo v jejich plnohodnotném používání). Po celou dobu užívání brýlí jsme nezaznamenali sebemenší bolesti hlavy, nebo dokonce očí. Po odejmutí brýlí jsme se cítili naprosto normálně.

Věříme, že si brýle v budoucnu najdou i takové majitele, kteří dron vůbec nevlastní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button