ČlánkyDJIDJI Phantom

7 DNÍ S PHANTOMEM 4: DEN 2

Je čas, abychom se podívali na novou aplikaci DJI GO!

Probíhá druhý den (ze sedmi) naší recenze na dron DJI Phantom 4. Dnes se podíváme blíže na aplikaci DJI GO, zjistíme, jaké nové funkce nám Phantom 4 přináší a jaké naopak u starších verzí Phantomu chybí. Máte-li jakékoli dotazy týkající se aplikace, zanechte nám komentář!

ÚVODNÍ OBRAZOVKAIMG_0189

Na úvodní obrazovce nás moc změn nečeká. Hlavní věcí, které si můžeme všimnout, jsou nové symboly, které slouží jako ukazatel vyhýbání se překážkám. Jelikož jsme při pořizování těchto snímků byli doma, všechny možné ukazatele zobrazovali maximální hodnoty.

Jsme rádi, že je tato funkce k dispozici, protože nám to umožní zjistit, zda systém na vyhýbání se překážkám skutečně funguje, než dojde ke kolizi.

Další novou věcí, kterou uvidíte, je nová ikona letového režimu. Nachází se pod vzletovými a přistávacími tlačítky.

NOVÉ A STARÉ LETOVÉ REŽIMYIMG_0190

Po stlačení modrého tlačítka budete přesměrováni do nového menu letových režimů. Najdete zde všechny nové funkce, jako je ActiveTrack, TapFly a zbytek starých funkcí, jako je např. Follow Me.

PŘEPÍNÁNÍ REŽIMŮIMG_0192

Režim P (Positioning) – v překladu umísťování / přemisťování: Jedná se o režim pro každého, kdo se chce vyhýbat překážkám.

Režim S (Sport) – překlad je zřejmý: Režim sport bychom mohli definovat jako rychlejší a stabilnější Phantom 3. GPS a VPS (Visual Positioning System) je stále aktivní, ale vyhýbání se překážkám a všechny zvláštní letové režimy jsou vypnuty.

Režim A (Altitude) – v překladu výška: Tento režim je opravdu divoký. Vyžaduje opravdu šikovné dovednosti pilota, aby nedošlo k nárazu či poškození dronu. Veškeré polohovací senzory dronu jsou vypnuty. Asi si říkáte, kdo by tento režim používal, nás napadl jeden z příkladů. Jedním z nich by bylo létání v interiéru v tmavém prostředí. V této situaci by byly vypnuty polohovací kamery a nejspíš byste neměli ani dostatek GPS satelitů. V této situaci je manuální řízení vyžadováno.

SENZOR “JISTOTY”IMG_0195

Pokud klepnete na pokročilé nastavení a přejdete na stránku senzorů, můžete zde vidět nové IMU (inerciální měřicí jednotky) a nastavení kompasu. Zde si můžete snadno zkontrolovat hodnoty IMU pro IMU 1 a IMU 2. Pokud jsou hodnoty zelené, znamená to, že je let bezpečný. Pokud jsou hodnoty žluté, můžete i nadále létat, ale výslovně doporučujeme znovu zkalibrovat model. Pokud jsou hodnoty červené, kalibrace je povinná. Doporučujeme však kontrolovat kompas a měřící jednotky před každým vzletem.

VIZUÁLNÍ NAVIGAČNÍ SYSTÉMIMG_0197

K dispozici je nová sekce s názvem Visual Navigation System. V této sekci si můžete kompletně nastavit systém vyhýbání se překážkám.

První věc v nastavení na této obrazovce slouží pro vypnutí a zapnutí základního vyhýbání se překážkám.

Druhou věcí je nastavení TapFly. Phantom 4 překážku obletí (je-li to možné), místo aby ji přeletěl. Pokud máte tuto funkci zapnutou, ujistěte se o její funkčnosti při menších rychlostech.

Poslední nastavení je pro “aktivní stopu”, umožňuje modelu letět zpět při tom, když vás sleduje.

SNADNÉ POŘIZOVÁNÍ KVALITNÍCH ZÁBĚRŮIMG_0198

Tato nová sekce ve skutečnosti nová není. Pokud půjdete na stránku rozšířeného nastavení v sekci kamery, najdete zde všechna užitečná nastavení pro ladění naklonění dle vašich představ. Gimbal Tilt Expo řídí rychlost kamery při pohybu kolečka náklonu. Gimbal Tilt SmoothTrack umožňuje nastavit, jak hladké přechody jsou z jednoho bodu do druhého. Pokud tedy budete pohybovat kolečkem náklonu opravdu rychle a pak ho zprudka pustíte, přechody budou hladké a plynulé, namísto ostrých.

Na obrázku výše můžete vidět nastavení, které nám v praxi vyhovovalo ze všech nejvíce.

V další části budeme dělat skutečnou letovou zkoušku kapacity baterie. Zjistíme, o kolik se zvětšila doba letu oproti Phatomu 3.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button