ČlánkyZe světa

Čína vyvinula největší dron na světě – váží téměr 3 tuny!

Největší dron na světě vyvinut Čínou, uskutečnil svůj první let v provincii Gansu. Podle zpráv čínských médií byl první let o délce kolem 20 minut. Zprávy spojené s tímto dronem naznačují, že by měl vydržet ve vzduchu až neskutečných 30 hodin. To činí tento dron jedním z nejefektivnějsích, jaký kdy byl vyroben. Čína jej nazývá “Rainbow 5” – aneb Duha 5.

Rainbow 5

Velikost

Velikost dronu lze odhadnout tím, že váží téměř 3 tuny a má rozpětí křídel 66 stop (asi 20 metrů), to ho řadí na místo “největší dron na světě”. Je to první dron, který se v Číně řadí do kategorie heavydrones (těžké drony) a byl z velké části vyvinut na území Spojených států. Rainbow 5 by se dal velikostně přirovnat k dronu Reaper, který byl vyvinut v USA.

Využití

Ou Zhongming, hlavní designér dronu z Číny zdůraznil, že silný radar připojen k dronu mu umožňuje detekovat objekty skrz zdi a má potenciál zcela změnit způsob, jakým jsou drony používány v protiteroristických misí.

I když řada amerických dronů také disponuje s radary umožňujícími “proniknout” skrz zeď, designéři Rainbow 5 zdůrazňují, že jejich technologie má v budoucnu větší potenciál pro válčení.

Čína je na nejlepší cestě být jedním z největších dodavatelem civilních dronů, stejně jako více než 400 společností podílející se na podnikání.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button