ČlánkyDJIDJI Phantom

7 DNÍ S PHANTOMEM 4: DEN 3

Dnes vám ukážeme, jak dlouho trvá nabíjení Phantomu 4 a jaká je doba letu. Pro porovnání použijeme Phantoma 3, který byl objednán na konci roku 2015 a byl velice málo používán (10 a méně nabití). Obě baterie jsme vybili a následně do plna nabili, aby byl výsledek co nejpřesnější.

NABÍJENÍPhantom-4-Charge-Time

V dobíjecí zkoušce jsme obě baterie vybili na 9% kapacity a následně jsme je obě ve stejnou chvíli začali dobíjet. Pro přesnost výsledků jsme použili kameru, která celý dobíjecí proces natáčela. V 7 minutě dobíjení baterie Phantomu 4 ukazovala 2 čárky zatímco baterie Phantomu 3 pouze jednu. Ve 20 minutě nabíjení baterie Phantomu 3 ukazovala 3 čárky zatímco baterie Phantomu 4 pouze dvě.

Po 59 minutách a 30 vteřinách jsme měli vítěze – Baterie Phantomu 3 se nabila o celé 4 minuty dříve, než baterie Phantomu 4. Kapacita baterie Phantomu 4 je větší a tak jsme došli k závěru, že je to tím. – Obě nabíječky mají stejné výstupní napětí.

LETPhantom-4-app-Screen-shot

Oba akumulátory Phantomů jsme do plna nabili  a asi po 3 hodinách jsme se konečně mohli vypravit do parku, abychom Phantomy porovnali. Do parku jsme dorazili zhruba v 17:30, rychlost větru byla nižší než 5 mph a teplota byla kolem 30 stupňů celsia.

Nic nám tedy nebránilo začít s kalibrací modelů, které jsme následně odlepili od země.

Oba Phantomy vzletěli s 96% baterie a přistání proběhlo u kritických 10%

Výsledná doba letu

Phantom 3: 19 minut 40 sekund

Phantom 4: 20 minut 50 sekund

Po výsledcích jsme se rozhodli udělat test znovu. Phantom 4 byl v posledním testu v režimu Sport a oba modely natáčeli ve 4K rozlišení.

V tomto testu přepneme Phantoma 4 do Positioning Módu (umožňuje vyhýbat se překážkám). Tentokrát obě baterie vyrazily vzhůru při 98% výkonu a stejně jako předtím, jsme přistávali po varování kritického napětí. Výsledky byly velmi podobné jako v předešlém testu.

Výsledná doba letu

Phantom 3: 20 minut 6 sekund

Phantom 4: 21 minut 10 sekund

Z testů, které jsme dosud udělali to vypadá, že má Phantom 4 maximální dobu letu 22 minut a průměrnou dobu letu 20 minut. Výsledkem je tedy zvýšená doba letu o 1 minutu oproti Phantomu 3. Pro mnohé by mohlo být do jisté míry zklamání, ale nemyslíme si, že si lidé uvědomují, jak dlouhá doba 20 minut ve skutečnosti je. Poté, co jsme 2x dělali test a sledovali, jak se oba Phantomy vznášejí na jednom místě (celkem 40 minut), to bylo jako sledovat růst trávu.

Ve skutečnosti jsme spokojení s dobou letu u obou modelů, ale byli bychom ještě spokojenější, kdyby byla společnost DJI více upřímnější.

Související články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button