ČlánkyNovinky

Souhrn novinek ze světa dronů – Zaří 2015

Ve světě dronů bylo zaří 2015 velice rušným měsícem. Přinášíme vám rychlý přehled novinek, o kterých jsme nestihli v tomto měsící psát.

  • DJI vydala dvojici nových kamer pro platformu Inspire 1, nesou název Zenmuse X5 a Zenmuse X5R. Nové fotoaparáty nabízejí 16 megapixelové fotografie a 4K videa na 24 a 30 fps. Kromě toho, X5R obsahuje vyjímatelný 512GB SSD disk a režim D-LOG, který nabízí širší škálu možností korekce v postprodukci.

Jak jsou na tom snímky z X5, se můžete podívat například zde:

  • Guvernér Kalifornie Jerry Brown vetoval návrh zákona, který by měl omezovat létání bezpilotních letounů v nízké nadmořské výšce nad soukromými majetky, bez výslovného souhlasu majitele. Návrh zákona v srpnu snadno prošel ve státní legislativě.
  • Yuneec, tvůrci populární kvadrokoptéry Q500, na Interdrone Expo oznámili příchod nové hexakoptéry -The Tornado H920-, dočkat bychom se jí měli na začátku tohoto měsíce. H920 má sportovní konstrukci z uhlíkových vláken a může nést až tři baterie, piloti tak mohou získat až 42 minut doby letu, v závislosti na zatížení. Yuneec také navrhl vlastní gimbal s kamerou, ale platforma je také kompatibilní s fotoaparáty Panasonic a Sony.
  • DroneDeploy, jedna z nejpopulárnějších společností zabývající se drony (žádné však nevyrábí), oznámila vydání mapového softwaru, který umožňuje všem uživatelům vytvořit autonomní dráhy letu a vytvářet složité 3D mapy a modely.

Kromě toho, DroneDeploy zavedla novou funkci Map Engine pro jejich platformu, která umožňuje uživatelům vytvářet tyto mapy s jakýmkoli dronem, bez ohledu na výrobce.

  • Kansas State University nedávno podepsal výzkumné partnerství s PrecisionHawk Inc., spolu budou pracovat na aplikacích, které pomohou zemědělcům zvýšit produkci kukuřice a zvyšovat efektivitu využívání dat z dronů. Kansas State University má mezinárodní pověst pro vynikající výsledky v oblasti zemědělského výzkumu a inovativní přístup při přijímání nových technologií.

8da3f5bf937a018d3757ee1760714c4a_original

V listopadu loňského roku udělalo Zano obrovský (abychom byli přesní – 3.400.000$ tedy asi 85 000 000 Kč) rozruch na Kickstarteru. Původní datum vydání dronu bylo naplánováno na červen. ZANO však musí ještě prokázat některé funkce, které byly uvedeny ve videu, jako např. doba letu, či možnost připojení GPS.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button