ČlánkyNávodyRady a tipy
Trendy!

První kroky při vzlétnutí: naučte se vznášet svůj dron

Vznášení modelu je jedna z nejtěžších věcí. Vyvarujte se úvodních začátečnických chyb, které většinou končí havárií kvadrokoptéry o tvrdou zem. V tomto návodu se vám pokusíme sepsat pár bodů, které by vám měli pomoci s vašim prvnim vzletem.

  1. Zkontrolujte si ovládání. Začněte tím, že přidáte cca 10% plynu, následně začněte pomalu hýbat s kniply a zjistěte, na jaké povely reaguje kvadrokoptéra a zda vše funguje správně před delším letem. Pokud máte nějaké pochybnosti o reakcích vaší kvadrokoptéry, zahajte přistávání.
  2. Poznejte svou kvadrokoptéru. Pomalu zvyšujte plyn, dokud se vaše kvadrokoptéra nebude vznášet zhruba 2 metry nad zemí. Následně začněte pomalu hýbat orientačními kniply, abyste zjistili, na jakou citlivost váš model reaguje.
  3. Leťte výše. Poté, co budete mít dobrý pocit z ovládání vašeho modelu, vzlétněte o něco výše (např. 4 metry). Kvadrokoptéra by se měla chovat o něco stabilněji, protože se tak vyvarujete turbulencím, které přicházejí zpětnými proudy větru od země.
  4. Přistávejte na objektech. Vyberte si ve svém okolí několik cílů / bodů, na kterých bude možné přistát. Snažte se tak opakovaně na těchto místech vzlétnout a znovu přistát.
  5. Naučte se orientace. Otočte svůj model do pozice 10 hodin a vznášejte se, dokud nebudete mít dost sebevědomí pro obtížnější polohu. Následně můžete zkusit hodiny 2, 9 a 3. (hodinami myslíme pozici hodinových ručiček na ciferníku)
  6. Předkem k sobě. Čelem k sobě znamená, že bude vaše kvadrokoptéra otočena svým předkem k vám. Doporučujeme tak před vzletem kvadrokoptéru čelem k vám otočit manuálně a poté vzlétnout. Berte na vědomí, že poté, co vzlétnete, se vám ovládání otočí “naruby”. Doprava tedy bude doleva, dozadu bude dopředu, atd. Jakmile budete schopni tohoto vznášení, můžete to zakončit tím, že budete cvičit v hodinách 7 a 5.
  7. Přístávání předkem k sobě. Zkuste si opět vybrat pár objektů v okolí a zkuste na nich přistávat tak, že budete mít otočenou kvadrokoptéru předkem k vám. Tento krok je velice náročný, udělejte si na něj čas. 🙂

Věřte nebo ne, vznášení bez podpory GPS je jedna z nejtěžších věcí na létání s kterýmkoli modelem.

Vznášení je těžké, předevšim pak předkem k sobě. Naučit se takovým schopnostem může trvat 3 dny, ale klidně i 3 měsíce. Buďte trpěliví.

Tagy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button
Close
Close