Recenze

WLtoys Q202 – Recenze

Jestli máte strach, že vám vaše čtyřvrtulová láska spadne do vody a utopíte ji, tak možná právě pro vás je určena tato recenze na levný dron, který může přistát na vodě. Přináší nám ho známý čínský výrobce WLtoys.

Materiál, konstrukce a funkce

Dron je vyroben z pěnového materiálu, který je velmi lehký a drží se na vodě. Baterie a všechny elektronické díly jsou uloženy shora tak, aby se k nim nedostala voda. Vrtulky jsou vyvedené skrz utěsněné otvory.  Je konstrouván tak, aby vypadal jako bitevní loď. Má to svůj důvod – WLToys Q202 může po natočení vrtulek plout po vodě i jako loď, nebo se pohybovat po zemi. Má tři akční módy – zem, vzduch a voda, které přepnete podle toho, kde se chcete pohybovat. Kdykoli budete chtít, vylétnete opět do vzduchu.

201506120931278756

Souhrn technických specifikací

Díky 850mAh Li-Po bateriím vydrží zhruba 8 minut letu. Samozřejmostí je vyměnitelná baterie, takže můžete přehazovat baterie, jak to známe u suchozemských modelů. Dron WLtoys Q202 se pohybuje v cenové relaci okolo 50$ (dolarů), tedy zhruba 1200 Kč. Ano cena je opět docela rozumná a dostupná pro téměř každého. Model má poziční led diody pro orientaci v noci. Let ve tmě však začátečníkům nedoporučujeme. Dosah ovladače je do 150m, což je celkem obstojné, protože na takovou vzdálenost už je problém řídit jakýkoli dron pouhým okem. Nabíjení baterie trvá cca 90 minut což je standartní délka. Dron je dodávám i s nabíječkou na 220v, včetně balance chargeru který ohlídá, aby se baterie nepřebila a nepoškodila se.  Díky tomu nemusíte používat USB nabíječku či USB port počítače jak je tomu u jiných modelů. Součástí balení jsou samozřejmě 4 náhradní vrtule, pro případ poškození. Váha je cca půl kilogramu a rozměry 46×16 cm.

Pokud se pro tento model rozhodnete, zajisté si užijete mnoho zábavy.

WLAutor článku: Petr Klimeš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button