Recenze

Trikoptéra Cheerson CX-33C

Nejznámější modely tohoto výrobce jistě všichni znáte, Cheerson CX-10 a mocný Cheerson CX-20, který je dodáván s GPS za velmi přijatelnou cenu. Začátkem tohoto týdne oznámila Čína příchod nové vlajkové lodi, který ponese název Cheerson CX-33C.

Představení

Název CX-33C s lichými čísly naznačuje, že se jedná o dron se třemi vrtulemi (narozdíl od tradičních kvadrokoptér). K dispozici jsou motory a lopatky na obou stranách tri-vrtulníku, tedy na horní a na spodní straně, což znamená, že je zde celkem 6 rotorů.

Největší novinkou u tohoto modelu je barometr, který umožňuje model držet ve stálé nadmořské výšce.

Další vlastnosti tohotomodelu je automatický návrat na místo vzletu (dobrou funkčnost však zpochybňujeme) a také automatické vzlétnutí.

Základní parametry

  • Model: Cheerson CX-33 (CX-33C, CX-33W a CX-33S)
  • Velikost skupiny: Mini
  • Baterie: 360mAh 7.4V
  • Fotoaparát: 2 mpix
  • Bezhlavý režim: Ne
  • Ostatní: Držení nadmořské výšky
  • Cena: 65$ (tedy asi 1625 Kč)

981846CX334

Baterie a výdrž

Model CX-33C je vybaven 7.4V 360mAh baterií, která nám umožní let o délce 6-7 minut, v závislosti na podmínkách. Ovladač je napájen 1.5v AA bateriemi, které nejsou v obsahu balení.

Výrobce uvádí dobu nabíjení okolo 170 minut, což je podle nás celkem vysoké číslo.

Ovládání a dosah

V závislosti na prostředí je dosah řídícího signálu okolo 80 metrů.

Ovladač umožňuje velice rychlé přepnutí mezi módem 1 a 2. Zvyknete si tedy velice rychle.

Jeden komentář

  1. dobrý den kopil jsem si tento model z číny.doba nabíjení je ovlivněna přiloženou nabíječkou která se připojuje na usb.Pokud baterii nabíjíte přez 220 síť s balancérem je doba podstatně kratší.Jinak létá celkem hezky,ale chce to silnější baterii,s přiloženou 380tkou doba leti 6 minut. Trikoptéra nemá funkci automatického návratu,ale one key vzlet a přistání, tj že tricoptera se zvedne sama do výše 1m a druhym tlačítkem utomaticky přistane bezpečně na zem.barometr je výmysl pouze se snaží držet výšku na analogové bázi tj ovladač nemá klasické letecké volné přidání plynu ale páčka je ukotvená na středu.trimry na vysílači poze dekorace.Natáčení filmu velice dobré ovladatelnost pro mírně pokročilé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button