ČlánkyZe světa

Federálové a policie vyvíjí Anti-Dronovou technologii

Četné vládní subjekty v USA se aktivně sdružují s federální a místními donucovacími orgány aby vytvořili Anti-Dronovou technologii, která bude moci lokalizovat nebo kompletně odstřihnout vznášející se stroj.

Nebezpečí nad letišti

Tato zpráva dorazila přímo uprostřed situace, kdy došlo k výraznému nárůstu obav z bezohledného používání bezpilotních letounů. Na začátku tohoto měsíce kroužilo nad letištěm John F. Kennedy již několik dronů, což vedlo k vydání varování od ministerstva pro vnitřní bezpečnost.

Právě takové lehkomyslné používání dronů vede k tomu, že patřičná opatření brzy přijememe i my.

Došlo ke zvýšení obav, že neúmyslná nebo úmyslná srážka dronu s letadlem, může vést k velice škodlivým důsledkům. Takovéto důsledky mohou být i ztráty na životech.

Vývoj technologie

Vývoj Anti-Dronové technologie je stále ještě v počáteční fázi. Jedním z mechanismů používaných v této technologii je systém, který je založen na bázi mikrovlnných záření, bude schopný sledovat drony (komerčně dostupné) a zároveň schopený dovést vyšetřovatele přímo k majiteli.

V jednání by velký důraz na zachování rekreačního využívání bezpilotních letounů, ovšem pouze v případě, že by byly dodržovány všechny bezpečnostní pokyny.

Drony nemohou být sestřeleny přímo na nebi, protože trosky mohou spadnout a způsobit více škody. Proto se tato technologie zaměřuje především na dálkové ovládání, aby stroj bylo možné bezpečně dostat zpět k majiteli.

Vytvoření této technologie je vázáno na posílení kontroly prováděnou donucovacími orgány nad nepoctivými piloty dronů a především pro posílení bezpečnosti.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button