Domů / Články / První kroky při vzlétnutí: naučte se vznášet svůj dron

První kroky při vzlétnutí: naučte se vznášet svůj dron

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Vznášení modelu je jedna z nejtěžších věcí. Vyvarujte se úvodních začátečnických chyb, které většinou končí havárií kvadrokoptéry o tvrdou zem. V tomto návodu se vám pokusíme sepsat pár bodů, které by vám měli pomoci s vašim prvnim vzletem.

  1. Zkontrolujte si ovládání. Začněte tím, že přidáte cca 10% plynu, následně začněte pomalu hýbat s kniply a zjistěte, na jaké povely reaguje kvadrokoptéra a zda vše funguje správně před delším letem. Pokud máte nějaké pochybnosti o reakcích vaší kvadrokoptéry, zahajte přistávání.
  2. Poznejte svou kvadrokoptéru. Pomalu zvyšujte plyn, dokud se vaše kvadrokoptéra nebude vznášet zhruba 2 metry nad zemí. Následně začněte pomalu hýbat orientačními kniply, abyste zjistili, na jakou citlivost váš model reaguje.
  3. Leťte výše. Poté, co budete mít dobrý pocit z ovládání vašeho modelu, vzlétněte o něco výše (např. 4 metry). Kvadrokoptéra by se měla chovat o něco stabilněji, protože se tak vyvarujete turbulencím, které přicházejí zpětnými proudy větru od země.
  4. Přistávejte na objektech. Vyberte si ve svém okolí několik cílů / bodů, na kterých bude možné přistát. Snažte se tak opakovaně na těchto místech vzlétnout a znovu přistát.
  5. Naučte se orientace. Otočte svůj model do pozice 10 hodin a vznášejte se, dokud nebudete mít dost sebevědomí pro obtížnější polohu. Následně můžete zkusit hodiny 2, 9 a 3. (hodinami myslíme pozici hodinových ručiček na ciferníku)
  6. Předkem k sobě. Čelem k sobě znamená, že bude vaše kvadrokoptéra otočena svým předkem k vám. Doporučujeme tak před vzletem kvadrokoptéru čelem k vám otočit manuálně a poté vzlétnout. Berte na vědomí, že poté, co vzlétnete, se vám ovládání otočí „naruby“. Doprava tedy bude doleva, dozadu bude dopředu, atd. Jakmile budete schopni tohoto vznášení, můžete to zakončit tím, že budete cvičit v hodinách 7 a 5.
  7. Přístávání předkem k sobě. Zkuste si opět vybrat pár objektů v okolí a zkuste na nich přistávat tak, že budete mít otočenou kvadrokoptéru předkem k vám. Tento krok je velice náročný, udělejte si na něj čas. 🙂

Věřte nebo ne, vznášení bez podpory GPS je jedna z nejtěžších věcí na létání s kterýmkoli modelem.

Vznášení je těžké, předevšim pak předkem k sobě. Naučit se takovým schopnostem může trvat 3 dny, ale klidně i 3 měsíce. Buďte trpěliví.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Mohlo by vás zajímat

TOP 5 důvodů, proč si zamilujete DJI Spark

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Nejmenší dron čínského výrobce nabízí spoustu funkcí ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0
Připojování
Prosím vyčkejte...
Poslat zprávu

Omlouváme se, nyní jsme offline. Pošlete nám zprávu, brzy vám odpovíme.

Vaše jméno
* Email
* Váš dotaz
Přihlásit

Potřebujete s něčím poradit? Ušetřete čas zahájením žádosti o podporu online.

Vaše jméno
* Email
* Váš dotaz
Jsme online:
Zpětná vazba

Pomozte nám zdokonalit služby, ohodnoťte naší podporu.

Jak hodnotíte podporu?