Domů / Články / NASA a Verizon plánují monitorování dronů díky telekomunikačním věžím

NASA a Verizon plánují monitorování dronů díky telekomunikačním věžím

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Verizon – největší bezdrátová telekomunikační společnost v USA společně s NASA vyvíjejí technologii, na řízení a sledování rostoucí flotily civilních a obchodních dronů ze své sítě telefonních věží.

Podle dokumentů podepsal Verizon dohodu v loňském roce s Nasa, aby společně prozkoumali, zda by jejich mobilní věže byly schopny komunikace a dozoru bezpilotních vzdušných systémů (UAS) v nízkých nadmořských výškách.

Tento projekt vyšel na 500 tisíc dolarů a nyní probíhá v NASA ARC (Ames Research Center), v srdci Silicon Valley. NASA se chystá na první testy systému pro řízení letového provozu pro drony letos. S Verizonem plánuje zavést koncepci pomocí mobilního pokrytí pro data, navigace, dozoru a sledování dronů do roku 2017.

V současné době je málo možností, jak omezit létání v daných lokalitách. Agentura by ráda technologii, která bude držet drony automaticky dále od citlivých oblastí, jako je například Bílý dům.

Federální letecký úřad v únoru zveřejnil své návrhy na regulaci obchodních dronů. Tento návrh by umožnil dronům o hmotnosti do 55 liber letět na dohled svých vzdálených pilotů, – v denních hodinách, ve výšce pod 500 stop a při rychlosti nižší než 100 mílí za hodinu.

“Nevidím problém v ochraně osobních údajů s využitím mobilních věží”, říká Ryan Calo, profesor práva na Universitě ve Washingtonu, kde vyučuje třídy na robotické práva a politiku.

Drony by ještě potřebovaly senzory k navigaci, na vyhnutí se překážkám v případě, že by se nezdařilo připojení s daty, nebo by letěli příliš daleko od věží. Jednou z výhod Verizonu je ta, že je největším poskytovatelem bezdrátových komunikací v USA, a mají odhadem 12,000 až 15,000 věží po celé zemi a nejrozsáhlejší vysokorychlostní 4G LTE síť.

Na prezentaci v září loňského roku napsal John Cavolowsky, ředitel vzdušného prostoru, provozního a bezpečnostního programu NASA: “Všechny demonstrace musí být plánovány s velkými náklady, se zapojením partnerů.”

Naštěstí byli další technologické společnosti vnímavější. Google a Amazon, dva největší rivalové v doručování zboží drony, také podepsali dohodu s Nasa na vyzkoušení jejich systémů.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Mohlo by vás zajímat

TOP 5 důvodů, proč si zamilujete DJI Spark

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.Nejmenší dron čínského výrobce nabízí spoustu funkcí ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0
Připojování
Prosím vyčkejte...
Poslat zprávu

Omlouváme se, nyní jsme offline. Pošlete nám zprávu, brzy vám odpovíme.

Vaše jméno
* Email
* Váš dotaz
Přihlásit

Potřebujete s něčím poradit? Ušetřete čas zahájením žádosti o podporu online.

Vaše jméno
* Email
* Váš dotaz
Jsme online:
Zpětná vazba

Pomozte nám zdokonalit služby, ohodnoťte naší podporu.

Jak hodnotíte podporu?